Začnem s vtipom z konca 2. svetovej vojny. Viete, aký bol rozdiel medzi Berlínom a Stalingradom? V Berlíne bol Ribbentrop, v Stalingrade bol Hitler trop. Všetko to bolo za cenu desiatok miliónov obetí, dominantne obyvateľov bývalého Sovietskeho zväzu.
Tento vtip mi napadol potom, ako som si prečítal časť z článku „Namiesto skúšky prednáška s premiérom. Košickí študenti opisujú detaily Ficovej návštevy“ (https://korzar.sme.sk/kosice/c/namiesto-skusky-prednaska-s-premierom-kosicki-studenti-opisuju-detaily-ficovej-navstevy )
„Študentov zaujímalo aj to, ako premiér vidí riešenie problému s ubúdaním obyvateľov na Slovensku. Povedal, že je to celoeurópsky trend.“
Možno to je v tom článku napísané inak, ako to docent Fico povedal. Neviem to posúdiť, ale vychádzam z toho, čo je napísané.
Keby som to mal (za seba) zhrnúť, tak to napíšem takto: „JUDr. Fico to karmicky úplne zbabral“. Nemusíte so mnou súhlasiť, je to môj názor. Tento muž, ktorý už desaťročia ovplyvňuje históriu Slovenska, akoby neuniesol ťarchu svojej dejinnej úlohy. Ľudovo povedané, to posral.
Áno, je veľa povolaných, ale je málo vyvolených. Nechcem zachádzať do podrobností, ale doslova vstal z mŕtvych. Guľky „deviny“ mohli ukončiť jeho život. Tento bohapustý pokus o vraždu prežil doslova zázrakom. Jeho meno sa mohlo zapísať do dejín Slovenska, ako toho, kto má doslova neuveriteľnú odvahu a pokúsi sa pomenovať a napraviť veci, ktoré hrozia zničením slovenského národa, či Slovenska. Namiesto toho hovorí o celoeurópskom trende. Jasné, má pravdu, naozaj ide o celoeurópsky trend. Ale...! On je premiérom Slovenska, nie Gejropy. Akosi pozabudol na svoje predvolebné sľuby. Nuž, Fico trop.
Tu Abrahám pristúpil bližšie a povedal: „Zahubíš azda spravodlivého spolu s bezbožným? Možno, že je v meste päťdesiat spravodlivých. Vari ich zahubíš, alebo radšej odpustíš mestu kvôli päťdesiatim spravodlivým, čo sú v ňom? Nech je ďaleko od teba, že by si takto robil, usmrcoval spravodlivého s bezbožným! Takto by sa rovnako vodilo spravodlivému i bezbožnému. To nech je ďaleko od teba! Ty, ktorý súdiš celú zem, nebudeš takto súdiť!“ ´Pán mu povedal: „Ak v meste Sodome nájdem päťdesiat spravodlivých, kvôli nim odpustím celému mestu.“ Abrahám však začal znova a povedal: „Hľa, opovážil som sa rozprávať s Pánom, hoci som len prach a popol. Možno, že do päťdesiat budú chýbať piati spravodliví. Zničil by si kvôli piatim celé mesto?“ On odpovedal: „Nezničím, ak ich tam nájdem štyridsaťpäť.“ A on mu ďalej hovoril: „A čo, keď sa ich tam nájde len štyridsať?“ On odpovedal: „Neurobím to kvôli štyridsiatim.“ Potom povedal: „Ach, nehnevaj sa, Pane, keď ešte hovorím. A ak sa ich tam nájde len tridsať?“ Odpovedal: „Neurobím to, ak ich tam nájdem tridsať.“ A zasa povedal: „Hľa, začal som hovoriť svojmu Pánovi: Čo bude, ak sa ich tam nájde len dvadsať?“ A on odvetil: „Nezahubím (ich) kvôli dvadsiatim.“ A ešte povedal: „Ach, nehnevaj sa, Pane, že ešte raz vravím. Ak sa ich tam nájde len desať?“ On odpovedal: „Nezahubím kvôli desiatim.“ Keď Pán dokončil rozhovor s Abrahámom, odišiel a Abrahám sa vrátil na svoje miesto.
A ako spieva Jožo Ráž:
...V popolníku malý cintorín
A v nás, škoda hovoriť
Hľadali sme desať spravodlivých
Nenašiel sa ale ani jeden...
https://www.lakota.sk/blog/spravy-4/sodoma-a-gomora-360
Publikované: 29.05.2026