Skip to Content

"Pani Hanzelová je nemorálny a chorý človek!"

Úplný nadpis tohto článku z dňa 30.05.2026 znie: „"Pani Hanzelová je nemorálny a chorý človek"! Katarína Feldeková ŠOKUJE“ (https://www.hlavnydennik.sk/2026/05/30/katarina-feldekova-o-zkh-je-to-chory-a-nemoralny-clovek).

 

Hm... Tak som si to prečítal celé.  

Aj publicistka a niekdajšia ľavicová politička Gabriela Rothmayerová zareagovala na „mediálnu prestrelku“, ktorú vyvolala Zuzana Kovačič Hanzelová, popredná tvár denníka SME. Rothmayerovej postreh popri mnohých ďalších zdieľal aj advokát Miroslav Zobok, ktorý vystupoval ako obhajca v mediálne sledovaných kauzách (Očistec, či Fatima).

Za Kovačič Hanzelovou stoja mnohí jej čitatelia. Sú však aj takí, ako šansoniérka Katarína Feldeková (dcéra Oľgy a Ľubomíra Feldekovcov), ktorí si pamätajú aj fakt, že novinárka si vie doslova škaredo kopnúť aj do kedysi skvelého odborníka. Spravila tak však až po tom, ako bol špičkový neurológ Pavel Traubner po ťažkej amputácii dolnej končatiny. Na tento lynč upozornil pred šiestimi rokmi aj Eduard Chmelár.

 

Pod podčiarknutými slovami poprednápamätajú je len jeden odkaz:

https://www.facebook.com/miroslav.zobok/posts/pfbid0SxN43vH44UTnLpUZzrAz3tHDM141C7BiitDeBNCbqQF1LQmgpkbbRgPEsyFeKJ1rl

 

Tu sú dva komentáre:

Katarína Šimurka Feldeková

Pani Hanzelová je nemorálny a chorý človek. Nebolo jej trapné krivo obviniť profesora Paľka Traubnera po amputácii nohy a autohavárii z niečoho, čo sa ani nestalo a vraj si na to spomenula po 16 rokoch. Kiež by sa dalo ignorovať zlo, ktoré sa tu stále viac rozťahuje.

3d

Author

Miro Zobok

Katarína Šimurka Feldeková pán profesor Traubner bol skvelý človek a mal - popri človečine, ktorou bol presiaknutý, a odbornej erudícii v neurológii - ohromný zmysel pre humor ... Výborne sme sa s ním /a aj s Tvojím tatkom/ zabávali napríklad aj na päťdesiatke emeritného predsedu federálneho Ústavného súdu ČSFR Ernesta Valka v Studenom ... Dnes už z nich žije, žiaľ, len Tvoj otec ...

 

Pod podčiarknutým slovom upozornil, je tento link (z 03.07.2020):

https://www.facebook.com/ChmelarEduard/posts/pfbid02WQDaYpBZPJ4gxYAf8uBRNiDjvC9huKWxZyniiwwXxpa71b9CpVGiyVgTHebwsRXel

Tu sa čitateľ zoznámi doslova s džungľou hrubej demagógie, bľabotania  a porovnávania neporovnateľného. 

Napr:

Profesor Traubner je úctyhodný človek. Ako 4-ročné dieťa prežil holokaust ukrytý v zime v tesnej jamke a tenkom svetríku, ktorý si opatruje dodnes. Keď ho nacisti nenašli, sľúbil si, že zasvätí svoj život záchrane iných ľudských životov. To, čo viedlo celú jeho životnú púť, bol hlboký úprimný čistý humanizmus, ktorý bolo cítiť z každého jeho slova a skutku. O svojich zážitkoch z vojny nikdy nehovoril so zatrpknutosťou, ale vďačnosťou.

To je proste svinstvo. Hanzelová cynicky píše, že „je jedno, či nám zachránil nádor na hlave alebo niekoho postavil na nohy“. Ale to sakra nie je jedno. Ak táto spoločnosť ešte stojí na nejakých hodnotách, ak tou najvyššou je ľudský život, ak hovoríme o váženom človeku, ktorý ich zachránil tisíce a tisíce, mali by sme naozaj dôkladne zvažovať, ako a či vôbec pošpiníme jeho povesť na konci života. Tým skôr, ak ide o ťažko chorého muža na prahu osemdesiatky, ktorému pred pol rokom amputovali nohu a doteraz ťažko hľadá silu žiť. Pripomínam, že hovoríme o človeku, ktorý pomáhal naozaj každému a naozaj nezištne, bez akéhokoľvek nároku na „všimné“, čo, ako vieme, je bežná prax mnohých lekárov. O týchto „škandáloch“ však nikto nepíše. Hanzelová má úplne pomýlené životné hodnoty, keď tvrdí, že „treba hovoriť aj o škaredých veciach“. Ona už aj vo verejnoprávnej televízii dokázala, že nemá ten cit, ako hovoriť o ľuďoch a udalostiach, nadobudla pocit, že je jej poslaním každého kádrovať a znevážiť, ale táto honba za senzáciami už dávno prekračuje rovinu žurnalistiky a stáva sa zaujatým zlostným aktivizmom, na ktorý by si mala hľadať iné pole pôsobnosti.

 

A teraz, o čo vlastne išlo? Aha:

https://www.infovojna.com/article/doktor-traubner-sexualne-obtazoval-pacientku-s-epilepsiou

https://www.sme.sk/domov/c/trinast-rokov-trpi-epilepsiou-na-slovensku-jej-nedokazali-pomoct

 

https://www.sme.sk/domov/c/pavel-traubner-lekarske-vysetrenia

Mladá žena z Dubnice nad Váhom nebola jediná, ktorej verejná diskusia o obťažovaní vyvolala spomienky na vyšetrenia u prominentného neurológa.

Denníku SME sa za posledné dva týždne s podobnou skúsenosťou postupne ozvalo päť Traubnerových pacientok. Z nich tri boli ochotné zverejniť svoje príbehy s krstným menom. Denník SME pozná aj ich priezviská.

Z diskusie pod týmto článkom:

No, aj ja som mala tú česť byť na vyšetrení o pána profesora. Nezdalo sa mi to všetko kóšer, keď mi tam prehadzoval a makal prsia, ale trvalo to len chvíľku, tak som si pomyslela, že to asi skutočne patrí k odbornému vyšetreniu, keďže u neurológa som bola prvý raz. Druhýkrát som tam prišla len sa poradiť, aj tak ma vyzval, aby som sa vyzliekla do nohavičiek a ohmatávací proces sa zopakoval, nemal nič spoločné s mojou diagnózou. Myslím, že takýchto pacientiek je veľa, ale už zrejme mávli nad tým rukou "s úctou k jeho veku"...

 

Spojme si to. Dňa 30.05.2026 bol publikovaný článok o tom, aká je „pani Hanzelová nemorálny a chorý človek“. Tento článok sa odvoláva na takmer šesť rokov (2020) a viac (2017) staré články. Vtedajšie komentáre k týmto článkom sú plné demagogických táranín a kotkodákania o tom, ako bol profesor Traubner „krivo“ obvinený zo sexuálneho obťažovania svojich pacientiek.  Denník SME tieto svedectvá publikoval verejne, pričom mal svedectvá minimálne piatich žien... A pokiaľ viem, tak denník nikdy tieto články „nestiahol“ a tobôž sa za ne nikdy nebol povinný sa ospravedlniť.

 

Čo sa týka Zuzany Kovačič- Hanzelovej, nie som jej fanúšik. Ale dajte cisárovi, čo je cisárovo a Bohu čo je Božie. Útočiť na ňu so šesťročnou kauzou, ktorá nota bene nikdy nebola vyvrátená, svedčí o nedostatku argumentov a o pokročilom duševnom maloroľníctve.

 

Publikované: 01.06.2026