Skip to Content

Banán, šošovica, citrusovník a dna

Predtým, ako dnes začnem niečo písať o výrokoch  JUDr. Ing. ktoré je možné dohľadať na sieti, uvediem niečo z jeho životopisu: „Tomáš Drucker sa narodil 20. júla 1978 v Bratislave. Na Slovenskej technickej univerzite, na Materiálovo-technologickej fakulte so sídlom v Trnave vyštudoval aplikovanú informatiku a automatizáciu v priemysle a je tiež absolventom Právnickej fakulty Trnavskej univerzity. V roku 2023 získal titul MSc Sloan na London Business School v prestížnom programe Sloan Masters in Leadership and Strategy.“ (https://sk.wikipedia.org/wiki/Tom%C3%A1%C5%A1_Drucker )

Pán JUDr. Ing. (s odbornou kvalifikáciou uvedenou vyššie) sa vyjadril o správe MUDr. Kotlára takto: „Keby som mal pripustiť všetky tieto závery, a to sa netlačím do pozície odborníka, tak asi po zjedení banánu sa musím premeniť na banán a podobne,“ povedal Drucker, ktorý to považuje za „veľmi smutný príbeh“. (aj na videu napr. tu: https://www.topky.sk/cl/10/3002991/Prekvapivo-tvrdy-Drucker--Vysmech-z-Kotlara--Vlada-vsak-dala-jeho-analyze-zelenu--ma-aj-nove-kompetencie )

Keby tento nafúkanec bol vtedy prestal tárať, tak si poviem - stane sa. Ale on je jednoducho nezastaviteľný (24.04.2025): „Človek sa počas života naje veľa biologických materiálov od banánov po šošovicu a nemeníme sa v dôsledku toho na niečo iné. Tak isto, keď sa vám dostane do krvi v dôsledku odrenín od stromu, nezmeníte sa ani na citrusovník,“ vyhlásil Drucker“. (https://www.cas.sk/spravy/domace-spravy/fico-odovzdal-kotlarove-zistenia-vedcom-stiplave-slova-druckera-a-zavazna-poziadavka-hlasu/2 )

Takže máme banán, šošovicu, citrusovník. Tieto „perly ducha“ by pán JUDr. Ing. mohol skúsiť spísať a poslať do časopisu, ktorý publikuje „improbable“ alebo „fake“ výsledky. Možno sa dostanú aj do učebníc molekulárnej biológie ako prejav dolnej hranice slabomyseľnosti. Ach jaj. Čím vyššie vylezie opica, tým, lepšie jej vidno zadok.

Prečo je to tak? Pretože tento, v molekulárnej biológii úplný nevzdelanec, si pletie jablká s hruškami. To, čo spomína, jednoducho nie je možné. Nikdy sa tak nestane. Ale on tomu nerozumie. Naopak, proces, ktorý takúto reakciu umožňuje, sa nazýva transfekcia: "Transfekcia je proces, pri ktorom je cudzia nukleová kyselina (DNA, RNA) zavádzaná do bunky za účelom zmeny genetickej výbavy bunky." (https://www.lakota.sk/blog/spravy-4/transfekcia-54). Pri zjedení potravy, či odreninách o strom, sa takýto proces neuskutočňuje. Ale  to sa v jeho, v molekulárnej biológii nevzdelanom mozgu,  jednoducho neprejaví. Nemá sa ako. A tak len drísta a drísta. O výlučkoch z análneho otvoru. 

Súťaž „Vtipnejší vyhráva“ už neexistuje, možno by bolo vhodné založiť súťaž „Slabomyseľnejší dríst vyhráva“. Náš JUDr. Ing. by nepochybne obsadil popredné miesto. 

A na záver taká drobná perla z testu z patofyziológie. Otázka: Čo je to dna? Odpoveď: Keď sa kyselina močová usadzuje na dne močového mechúra. Toto je odpoveď na úrovni JUDr. Ing. pre ochorenie dna.

 

Publikované: 24.04.2025