Skip to Content

Drang nach Osten

Motto: „To všechno dokázal jeden Posselt s jedním obskurním spolkem rozvrátit. To, co jsme nedokázali vysvětlit národu za posledních deset let, to zvládl jeden vyžraný Adolfův pohrobek v jediném rozhovoru pro Respekt.“

 

Tento citát je na https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/ted-se-podivej-co-jsi-udelal . Povedal som si, že si ten rozhovor v časopise Respekt nájdem. Ale, chyba lávky, do rúk sa mi dostal časopis Reflex, č.20. Aj(?) tam je uverejnený rozhovor Bernd Posselt – „Nejsme revanšisté, jsme most“. Celý sken časti rozhovoru je v P.S.

Prosím, všimnite si toto (zo skenu):


„...prý chceme rozvrátit poválečný řád..., ...o kterou nikdo nestojí.“ Ak vymeníte „diktaturu“ (ženský rod) za „řád“ (mužský rod), tak vám vyjde „o který nikdo nestojí“. Čiže „o poválečný řád nikdo nestojí“. Ale jaj! Úprimnejšie „sa to“ povedať nedalo. Čo na srdci, to na jazyku.

V mojom príspevku (https://www.lakota.sk/blog/spravy-4/8-9-maj-1945-377 )  som citoval Vidláka: „Byli totiž ty největší svině na planetě, kteří zavraždili miliony Židů a desítky milionů Slovanů.“ 

Nebyť „diktatúry stalinizmu“, tak nás, Slovanov, postupne vyvraždia všetkých. Alebo by sme boli „slovanské otroky“. Hej, jednoznačne súhlasím. Aj môj strýko Jozef patril medzi obete. Zomrel kdesi v nacistickom Nemecku, Stammlager 8A. Nikdy sme sa presne nedozvedeli kde a ako. Úradne bol vyhlásený za mŕtveho v auguste 1945.

Mimochodom, časť tej svoloče, ktorá to tu, v ČSR po roku 1948 zaviedla, „vlastní“ poslali na šibenice. „Revolúcia požiera vlastné deti.“ Alebo - Boží Mlynár zaúradoval fest rýchlo... Ale ani On nepodporil, aj keď čiastočne dopustil,  to zavýjanie zla, ktoré hrozilo našou, slovanskou, záhubou.

 

Je tam aj toto:

Rozumný človek a budúcnosť Európy... Nó, záleží akej Európy. Tá súčasná je charakteristická neokolonializmom a neoimperializmom. Na Slovensku je už aj „naša“ kuchynská soľ rakúska (https://www.lakota.sk/blog/spravy-4/taketo-som-dostal-212 ). „Drang nach Osten“  v priamom prenose.

 

A spomína „sa“ aj Slovensko:


Neuveriteľné. „Tématy vyhnání.“ Po Prvej viedenskej arbitráži (02.11.1938) Slovensko prišlo o vyše štvrtinu svojho územia (https://sk.wikipedia.org/wiki/Prv%C3%A1_viedensk%C3%A1_arbitr%C3%A1%C5%BE ). Sestru mojej starej mamy aj s rodinou vyhnali z Levíc. Domov sa mohli vrátiť až v roku 1947. 

Dňa 16.05.2026  „V Rimavskej Sobote odhalili vojnový pamätník vojakom horthyovskej armády“ (https://skspravy.sk/slovensko/iredenta/provokacia-v-rimavskej-sobote-odhalili-vojnovy-pamatnik-vojakom-horthyovskej-armady/ ). Citujem: „Vybudovaný nový pamätník však nie je kópiou pôvodného, ani sa nenachádza na pôvodnom mieste. Je násobne masívnejší a bude dominantou okolia, keďže je umiestnený na kopci v Rimavskej Sobote v mestskej časti Nižná Pokoradz. Pamätník obsahuje tabuľu s menami 33 vojakov armády horthyovského Maďarska, ktorí padli v bojoch proti Sovietskemu zväzu na Done.

K tomuto mám len jediný komentár: „«Мадьяр в плен не брать!»: почему такой негласный приказ дал генерал Ватутин ( „Maďarov neberte do zajatia!": prečo vydal generál Vatutin takýto neoficiálny rozkaz“) https://news.rambler.ru/other/40365692-madyar-v-plen-ne-brat-pochemu-takoy-neglasnyy-prikaz-dal-general-vatutin/ :

Zverstvá, ktoré Maďari páchali na zajatých sovietskych vojakoch a dokonca aj na bežných civilistoch, sú pre normálneho človeka ťažko uveriteľné. Maďarskí vojaci sa podľa svedectiev očitých svedkov niekedy správali a konali horšie ako Nemci. Vypichovali ľuďom oči, opekali ich na ohňoch, upaľovali zaživa, zavretých v nejakej miestnosti, pílili obyvateľov pílou, vyrezávali hviezdy na rukách, pochovávali polomŕtvych do zeme, znásilňovali ženy a deti. Z etických dôvodov neuvádzame úplné znenia správ a dokumentov, ktoré opisujú všetky tieto krutosti. V tom čase navštívila generála Vatutina delegácia, ktorej členovia boli obyvatelia Ostrogožského okresu. Rozprávali Vatutinovi o všetkom, čo videli a čo sami zažili od Maďarov. Keď Vatutin počul, čo maďarskí vojaci páchajú, zavrčal: „Maďarov neberte do zajatia!“ Tento tichý rozkaz sa okamžite rozšíril medzi sovietskymi vojakmi.


Nuž... Z okupačnej 200 000 armády admirála bez mora sa domov nevrátil takmer nikto. Všetci tam, v šírych ruských stepiach, zatrepali krpcami. 

 


P.S.


P.P.S. Obrázok je prevzatý z https://fishki.net/1236755-drang-nah-osten-drang-nach-osten-ot-srednevekovja-do-nashih-dnej.html

 

Publikované: 18.05.2026